Wierzba krucha – co o niej wiemy?

Wierzby wpisują się powszechnie w polski krajobraz. Jej odmiany możemy spotkać w zasadzie na każdym kroku. Bardzo ciekawą odmianą jest wierzba krucha.

Charakterystyczne cechy wierzby kruchej

Wierzba krucha jest raczej drzewem o średniej wielkości. Osiąga do dwudziestu metrów wysokości. Ma wyjątkowo rozłożystą koronę w kształcie kopulastym oraz dosyć krótkim pniu, który dorasta do mniej więcej metra średnicy. Kora wierzby kruchej jest ciemnobrązowa oraz ma dosyć grube gałęzie. Liście z kolei są lancetowate oraz smukłe. Rosną mniej więcej do szesnastu centymetrów długości. Ich część górna jest ciemnozielona oraz błyszczące. Spód z kolei jest sinozielony.

Cechą charakterystyczną wierzby kruchej jest kruche oraz miękkie drewno. Właśnie z tego się wzięła jej nazwa. Na wiosnę możemy liczyć na żółtozielone kwiaty, które zebrane są w kwiatostany. Nazywa się je kotkami. Mają do sześciu centymetrów długości. Kwitną od mniej więcej końca marca do maja. Owoce tegoż gatunku mają konkretnie formę torebek z nasionkami drobnymi.Zobacz więcej na temat wierzba krucha na portalu dom-i-wnetrze.pl.

Wierzby wpisują się powszechnie w polski krajobraz. Jej odmiany możemy spotkać w zasadzie na każdym kroku. Bardzo ciekawą odmianą jest wierzba krucha. Charakterystyczne cechy wierzby kruchej Wierzba krucha jest raczej drzewem o średniej wielkości. Osiąga do dwudziestu metrów wysokości. Ma wyjątkowo rozłożystą koronę w kształcie kopulastym oraz dosyć krótkim pniu, który dorasta do mniej więcej metra…