Sansewieria cylindryczna jako idealna roślina dla leniwych

Wiele osób pasjonuje się uprawą roślin doniczkowych, ale nie wszyscy mają czas oraz ochotę na podejmowanie się opieki nad takimi odmianami, które wymagają kompleksowej oraz skomplikowanej pielęgnacji. Warto wtedy zdecydować się na coś mniej wymagającego. Idealnym wyborem okaże się z pewnością sansewieria cylindryczna, cechująca się dużą wytrzymałością oraz niewielkimi wymaganiami.

Zalety rośliny

Wspomniany sukulent jest nie tylko długowieczny, ale także potrafi przetrwać nawet bardzo niekorzystne warunki uprawy. Dobrze znosi intensywne nasłonecznienie oraz cień, aczkolwiek wystawienie jej na ostre promienie słoneczne może spowodować niepożądane blaknięcie liści. Istnieje możliwość postawienia rośliny zarówno na parapecie okna, jak i w głębi pomieszczenia. Sansewieria cylindryczna świetnie radzi sobie z niedoborem wody, znacznie lepiej niż ze zbyt częstym podlewaniem. Będzie to dodatkowa zaleta dla zapominalskich. Zasila się ją najczęściej nawozami uniwersalnymi, aczkolwiek nie można z tym przesadzić, gdyż spowoduje to szybki rozrost, a co za tym idzie, konieczność częstego przesadzania.Zobacz więcej na temat sansewieria cylindryczna na portalu dom-i-wnetrze.pl.

Wiele osób pasjonuje się uprawą roślin doniczkowych, ale nie wszyscy mają czas oraz ochotę na podejmowanie się opieki nad takimi odmianami, które wymagają kompleksowej oraz skomplikowanej pielęgnacji. Warto wtedy zdecydować się na coś mniej wymagającego. Idealnym wyborem okaże się z pewnością sansewieria cylindryczna, cechująca się dużą wytrzymałością oraz niewielkimi wymaganiami. Zalety rośliny Wspomniany sukulent jest nie…