Moda na karmelowe włosy – jaki odcień i dla kogo?

Karmel jako sposób na ciepłą i wyjątkowo naturalną koloryzację włosów, stał się w ostatnich miesiącach prawdziwym hitem salonów fryzjerskich. Sięgają po niego przede wszystkim kobiety o naturalnie ciepłej karnacji, wiedząc, że mieszanki brązu i beżu, pełne jasnych refleksów i wrażenia „toffi” świetnie do takiego typu urody pasują!

Dla kogo karmelowe włosy?

Poza wspomnianymi już ciepłymi tonami w urodzie, kolor karmelowy na włosy idealnie sprawdzi się zarówno dla kobiet o włosach krótkich, jak i długich. Przy tych pierwszych pozwoli na pełne podkreślenie urody, a przy drugich na jej wydobycie tak, by jednocześnie skupić uwagę i na rysach twarzy i na samym kolorze. Jednocześnie styliści podkreślają, że to właśnie na włosach długich i gęstych najładniej sprawdzą się karmelowe refleksy, dodając zarazem całej fryzurze lekkości i blasku.

Czy karmelowe włosy wyszczuplają?

Tak! Zdecydowanie, przy czym skala takiego wizualnego w odmłodzenia i wyszczuplenia rysów twarzy zależy od wybranego odcieniu. Karmel ma to do siebie, że można dziś go wykonać w wielu różnych wariacjach. Im jaśniejsze one będą przy ciepłym kolorycie skóry, tym efekt będzie bardziej subtelny i delikatny, wzrokowo zmniejszając owal twarzy. Im ciemniejszy kolor, tym wrażenie wyszczuplenia mniejsze, ale i ta o znacznie wyższej skali niż przy włosy pozbawionych takich refleksów.

Karmel jako sposób na ciepłą i wyjątkowo naturalną koloryzację włosów, stał się w ostatnich miesiącach prawdziwym hitem salonów fryzjerskich. Sięgają po niego przede wszystkim kobiety o naturalnie ciepłej karnacji, wiedząc, że mieszanki brązu i beżu, pełne jasnych refleksów i wrażenia „toffi” świetnie do takiego typu urody pasują! Dla kogo karmelowe włosy? Poza wspomnianymi już ciepłymi…