Kim takim jest Justyna Święs?

Justyna Święs jest polską wokalistką młodego pokolenia. Urodziła się przecież dopiero w 1997 roku. Co wiemy  o karierze artystki?

Co wiemy o jej pochodzeniu?

Justyna Święs jest urodzona na Śląsku, dokładnie w Zabrzu. Życie artystyczne ma w genach. Bowiem jej rodzice – Artur Święs oraz Barbara Lubos-Święs są związani z działalnością Teatru Śląskiego.

The Dumplings

Przejdźmy jednak do tego co interesuje nas najbardziej, a więc do jej kariery. Wszystko zaczęło się na poważnie w 2011 roku. Podczas konkursu piosenki Justyna poznała wokalistę Kubę Karasia, z którym stworzyła świetny duet The Dumplings. Debiut ich zespołu miał miejsce w 2013 roku w sieci. Byłą to prawdziwe sensacja.

Już rok później wydali swoją debiutancką płytę pod tytułem „No Bad Days”. To także było spore zaskoczenie. Bowiem udało im się zgarnąć Fryderyka wręczonego w kategorii fonograficzny debiut roku. Jednak to jeszcze nie koniec odznaczeń oraz nagród. W 2016 roku zespół odznaczony został Nagrodą Artystyczną Miasta Torunia imienia Grzegorza Ciechowskiego.

Tak naprawdę był to dopiero początek. Duet się rozpędzał. Z bardzo dużą szybkością zaczęli tworzyć kolejne utwory, a ich grono fanów cały czas poszerzało się. W ten sposób zaczęli występować na różnych festiwalach. Były to zarówno festiwale w naszym kraju, jak i także zagranicą. W roku 2015 premierę miał już drugi album grupy. Jaki nosił tytuł? „Sea You Later”.

Niestety nic nie trwa wiecznie i w roku 2019 zespół ogłosił zawieszenie swojej działalności. Nie oznacza to jednak, że Justyna porzuciła śpiewanie.

Justyna Święs jest polską wokalistką młodego pokolenia. Urodziła się przecież dopiero w 1997 roku. Co wiemy  o karierze artystki? Co wiemy o jej pochodzeniu? Justyna Święs jest urodzona na Śląsku, dokładnie w Zabrzu. Życie artystyczne ma w genach. Bowiem jej rodzice – Artur Święs oraz Barbara Lubos-Święs są związani z działalnością Teatru Śląskiego. The Dumplings…