Kim jest Jan Wieczorkowski?

Kiedyś uważało się go za jednego z najbardziej utalentowanych aktorów młodego pokolenia. Dziś ten prawie 50 letni artysta nadal zaskakuje swoją świetną formą i niebanalnymi rolami np. w najnowszym serialu TVNu „Bunt!”

Skąd pochodzi?

Jan Wieczorkowski urodził się w 1972 roku w województwie małopolskim w Rabce-Zdroju. Pochodzi z rodziny wrażliwej artystycznie – matka była malarką a ojciec fanatykiem jazzu. W 1992 roku wyjechał do Warszawy by 5 lat później ukończyć studia na Akademii Teatralnej. Karierę zaczynał od niewielkich ról niewymienionych nawet w czołówce np. w „Szamance” Żuławskiego.

Przełom i czasy „Klanu”

Rozpoznawalność zyskał rolą w znanym każdemu polakowi „Klanie”, występował w roli Michała Chojnickiego przez 7 lat od 1997. Grał również w teatrach np. Teatr Ochota, przyjmował role filmowe np. Stefana w komedii „Na układy nie ma rady” co jest jego najwyżej ocenianą rolą na portalu filmweb. Widownia docenia również jego występy w serialu „Czas honoru”, „Fala zbrodni” czy „Stulecie winnych”

Burzliwe życie prywatne:

Jan Wieczorkowski był w dawniejszych czasach prawdziwym amantem! Spotykał się np. z Moniką Brodką, stanowili bardzo popularną parę mimo 15 letniej różnicy wieku ale to właśnie ona okazała się tutaj najpoważniejszą przeszkodą. Aktor pragnął założyć rodzinę natomiast Brodka chciała skupić się na karierze. Związek nie przetrwał, Wieczorkowski ożenił się później z Urszulą Karczmarczyk i mają dwójkę synów: Jana i Wincentego.

Kiedyś uważało się go za jednego z najbardziej utalentowanych aktorów młodego pokolenia. Dziś ten prawie 50 letni artysta nadal zaskakuje swoją świetną formą i niebanalnymi rolami np. w najnowszym serialu TVNu „Bunt!” Skąd pochodzi? Jan Wieczorkowski urodził się w 1972 roku w województwie małopolskim w Rabce-Zdroju. Pochodzi z rodziny wrażliwej artystycznie – matka była malarką…