Fryzura do okrągłej twarzy – czy możemy coś zaproponować?

Wiele kobiet posiada okrągłą twarz. Nie jest to wcale wada. Kluczem jest fryzura do okrągłej fryzury. Jak ją dobrać? Na co zwrócić uwagę? Sprawdźmy to. Najważniejsze to trafić do dobrego fryzjera.

Wyszczuplające fryzury

Na pewno dobra fryzura do okrągłej twarzy to taka, która ją optycznie wyszczupli. Przede wszystkim zaleca się wysokie upięcia, które zwiększają objętość na samym czubku głowy. Jeśli koniecznie chcemy posiadać grzywkę, to najlepsza okaże się grzywka asymetryczna. Jest to grzywka, która opada na jedną stronę. Poniżej znajdziemy kilka ciekawych propozycji fryzur właśnie dla okrągłej twarzy.

Polecane fryzurki

Jakie fryzury polecane są przez fryzjerów dla okrągłej twarzy? Pierwszą propozycją jest długi bob. Jest to jedna z bardziej odpowiednich fryzur dla kobiet mających okrągłą twarz. Jego długość sięgać powinna co najmniej do linii obojczyków. Poza tym możemy go stylizować na wiele sposobów. Możemy stworzyć niedbałe fale, potraktować prostownicą czy też wręcz przeciwnie – podkręcać na szczotce.

Poleca się wykonanie także fryzury pixie. Są to krótkie oraz wycieniowane włosy, które wyróżniają się przedziałkiem asymetrycznym. Włosy postrzępione, które zachodzą na twarz w sposób optyczny ją wyszczuplą.

Sprawdzą się także przeróżne fryzurki z irokezem. Pozwolą one podnieść włosy u nasady oraz zwiększyć ich objętość na samy czubku głowy. W przypadku okrągłej twarzy sprawdzą się także różne cieniowane fryzury. Niezależnie od samej długości włosów, cieniowanie znacznie zwiększy ich objętość, a poszarpane dodatkowe kosmyki, które będą okalały twarzy tylko wyszczuplą naszą buzię.

Wiele kobiet posiada okrągłą twarz. Nie jest to wcale wada. Kluczem jest fryzura do okrągłej fryzury. Jak ją dobrać? Na co zwrócić uwagę? Sprawdźmy to. Najważniejsze to trafić do dobrego fryzjera. Wyszczuplające fryzury Na pewno dobra fryzura do okrągłej twarzy to taka, która ją optycznie wyszczupli. Przede wszystkim zaleca się wysokie upięcia, które zwiększają objętość na samym…