Flok szydlasty – co musimy o nim wiedzieć?

Floks szydlasty jest także zwany płomykiem. Jest to zimozielona bylina, która się idealnie nadaje na rośliny zadarniające oraz okrywowe. Prezentuje się dobrze w skalnym ogrodzie. Tworzy kępy poduchowate, rozrastają się szybko oraz są odporne na suszę oraz także lubią słoneczne stanowiska. Floksy przeważnie kwitną w maju oraz czerwcu. Kwiaty są w kolorze różu, bieli, fioletu, czerwieni, błękitu, a nawet zdarzają się także dwubarwne kwiaty.

Jak wygląda floks szydlasty?

Floks szydlasty tworzy bardzo zwarte oraz gęste i rozłożyste kępy o kształcie poduchowatym. Są to rośliny raczej niskie – dorastają do jakiś dziesięciu bądź piętnastu centymetrów wysokości. Floksy są okrywowymi roślinami, które mają pędu pokładające się oraz płożące. Pędy mogą być całkowicie nagie, jak i także delikatnie owłosione. Znajdują się na nich małe, cienkie oraz drobne listki. Mają one zieloną barwę oraz są zimozielone. Floksy szydlaste kwitną niezmiernie obficie. Kwiatów w zasadzie jest tyle, że w zasadzie całkowicie przysłaniają liście. Kwiaty pojedyncze floksów są zebrane w tak zwanego baldachogrona oraz są złożone z pięciu płatków korony.Zobacz więcej na temat floks szydlasty na portalu dom-i-wnetrze.pl.

Floks szydlasty jest także zwany płomykiem. Jest to zimozielona bylina, która się idealnie nadaje na rośliny zadarniające oraz okrywowe. Prezentuje się dobrze w skalnym ogrodzie. Tworzy kępy poduchowate, rozrastają się szybko oraz są odporne na suszę oraz także lubią słoneczne stanowiska. Floksy przeważnie kwitną w maju oraz czerwcu. Kwiaty są w kolorze różu, bieli, fioletu,…