Bartosz Gelner – kim jest i jak układała się jego kariera?

Lubiany w Polsce aktor filmowy, serialowy i teatralny, jakim z zawodu jest Bartosz Gelner, nie od razu planował karierę filmową. We wczesnych latach marzył o tym, by zostać prawnikiem albo socjologiem, ale los pokierował nim zupełnie inaczej!

Kariera filmowa – Bartosz Gelner

Bartosz Gelner urodził się w Katowicach, w 1988 roku w tzw. tradycyjnej, śląskiej rodzinie. Jako syn lekarki i inżyniera, daleki był od aktorskich inspiracji i zamierzał w przyszłości pracować w zupełnie innym zawodzie. To w liceum jego drogi skierowały się do szkolnego kabaretu i zainspirowały go na tyle, że po ukończeniu chorzowskiego ogólniaka, zdecydował spróbować swoich sił w aktorstwie. Niestety, nie dostał się do szkół teatralnych, ani w Warszawie, ani w Krakowie, ani też we Wrocławiu. Ostatecznie zdecydował się na roczny kurs w Policealnym Studium Aktorskim w Krakowie, a następnie przyjęto go na wydział lalkarski.

Szkołę ukończył dopiero w 2012, ale już w 2008 zagrał swoją pierwszą rolę, a w 2009 zaistniał na planie serialu „Przystań”.

Od tego czasu jego kariera toczy się błyskawicznie. Zagrał w ponad 30 filmach dużego ekranu, licznych serialach, produkcjach pełnometrażowych, teatralnych i telewizyjnych. W 2013 otrzymał również nagrodę Piotra Łazarkiewicza dla Młodego Talentu za niezapomnianą kreację w „Płynących wieżowcach”.

Lubiany w Polsce aktor filmowy, serialowy i teatralny, jakim z zawodu jest Bartosz Gelner, nie od razu planował karierę filmową. We wczesnych latach marzył o tym, by zostać prawnikiem albo socjologiem, ale los pokierował nim zupełnie inaczej! Kariera filmowa – Bartosz Gelner Bartosz Gelner urodził się w Katowicach, w 1988 roku w tzw. tradycyjnej, śląskiej…