Jaka jest najlepsza maść na liszaj – czym smarować?

Liszaj to wstydliwa przypadłość, która tak naprawdę może dosięgnąć każdego z nas. Jego pojawienie się na skórze zazwyczaj wywołuje panikę i sprawia, że nosiciel wpada w zakłopotanie niemalże w każdym momencie. Ból i swędzenie, które jest typowym objawem występowania liszai dodatkowo potęguje dyskomfort i sprawia, że liszaj rośnie do rangi problemów nie do przejścia. Jaka jest najlepsza maść na liszaj – czym smarować?

Najlepsza maść na liszaj – czym smarować?

Pogrubiona skóra w okolicach sromu (bo właśnie tam najczęściej pojawiają się liszaje, choć nie jest to regułą) utrudnia codzienne funkcjonowanie. Liszaj dokucza nam nie tylko podczas siedzenia, ale także chodzenie czy wypróżnianie stają się utrudnione. Taka zmiana skórna może być wywołana niedoborami hormonalnymi. Mężczyźni, którzy borykają się z problemem liszai dodatkowo są narażeni na pojawienie się stulejki i problemy z oddawaniem moczu. Najlepszym sposobem na liszaj jest stosowanie maści bogatych w witaminę A lub hormony, takie jak kortykosteroidy czy estrogeny. Oczywiście oprócz maści możliwe jest też stosowanie tabletek doustnych, bądź skorzystanie z zabiegów krioterapii lub laserów.

Choć wydawać by się mogło, że liszaj jest przypadłością osób starszych wiekiem, to jednak ta nieestetyczna zmiana skórna może dopaść nas zawsze. W przypadku leczenia liszai ważne jest szybkie i skuteczne działanie. Przed rozpoczęciem leczenia na własną rękę warto udać się do specjalisty, który dobierze maści dopasowane do naszego organizmu. 

Liszaj to wstydliwa przypadłość, która tak naprawdę może dosięgnąć każdego z nas. Jego pojawienie się na skórze zazwyczaj wywołuje panikę i sprawia, że nosiciel wpada w zakłopotanie niemalże w każdym momencie. Ból i swędzenie, które jest typowym objawem występowania liszai dodatkowo potęguje dyskomfort i sprawia, że liszaj rośnie do rangi problemów nie do przejścia. Jaka…