Czy szeflera drzewkowata sprawdzi się jako ozdoba salonu?

Wykorzystywanie roślin doniczkowych jako elementów ozdobnych pomieszczeń jest bardzo powszechne. Szczególnie mowa tu o salonie, gdyż to właśnie tam przyjmuje się gości, a także samemu odpoczywa. Warto wobec tego stworzyć w tym pokoju odpowiednią atmosferę. Szeflera drzewkowata może w tym pomóc, ponieważ nie tylko atrakcyjnie się prezentuje, ale także jest dość łatwa w utrzymaniu.

Zalety wspomnianej rośliny

Toleruje ona nie tylko jasne, ale także nieco zacienione stanowiska. Powinno się unikać wystawiania jej na zbyt silne działanie promieni słonecznych, bo może to spowodować żółknięcie liści. Zbyt mało światła będzie natomiast powodem ich opadania. Szeflera drzewkowata musi stale cechować się lekką wilgotnością. Najlepiej, by była podlewana od 2 do 3 razy w ciągu tygodnia. Latem warto także zastosować przy tym zraszanie. Co około dwa tygodnie powinno się ją nawozić za pomocą płynnego nawozu wieloskładnikowego. Nie można również zapominać o systematycznym oczyszczaniu liści z kurzu. Odpowiednio zadbana szeflera drzewkowata będzie wspaniałą ozdobą salonu, która zachwyci gości.Zobacz więcej na temat szeflera drzewkowata na portalu dom-i-wnetrze.pl.

Wykorzystywanie roślin doniczkowych jako elementów ozdobnych pomieszczeń jest bardzo powszechne. Szczególnie mowa tu o salonie, gdyż to właśnie tam przyjmuje się gości, a także samemu odpoczywa. Warto wobec tego stworzyć w tym pokoju odpowiednią atmosferę. Szeflera drzewkowata może w tym pomóc, ponieważ nie tylko atrakcyjnie się prezentuje, ale także jest dość łatwa w utrzymaniu. Zalety wspomnianej rośliny…