Czosnek niedźwiedzi – właściwości i zastosowanie

Czym różni się zwykły czosnek od niedźwiedziego i dlaczego coraz częściej sięgamy właśnie po ten drugi? Warto wiedzieć, że niedźwiedzia odmiana posiada wszystkie cechy pospolitego czosnku ale zdecydowanie przewyższa go jeśli chodzi o zawartość niektórych cennych dla naszego zdrowia substancji. Ten typ czosnku nazywany jest też „cebula czarownic”, czosnkiem cygańskim lub dzikim.

Sprawdzamy: czosnek niedźwiedzi – właściwości i zastosowanie

O zaletach czosnku i konieczności wprowadzania go do swojej diety, można by mówić godzinami. Skupmy się jednak na tym, co najważniejsze i co może sprawić, że chętniej będziemy dodawać go do posiłków, nie zrażając się przy tym charakterystycznym zapachem.

Czosnek niedźwiedzi – właściwości i zastosowanie

  • Wybitnie pobudza trawienie, wpływając pozytywnie na całą florę bakteryjną naszych jelit
  • Obniża ciśnienie krwi
  • Ma właściwości przeciwpasożytnicze i antybakteryjne
  • Skutecznie zmniejsza ryzyko miażdżycy
  • Wspiera układ odpornościowy

Czosnek niedźwiedzi można skutecznie stosować w codzienne diecie, dodając do go do sosów, sałatek, zup, ale i jedząc po prostu na kanapkach. Im mniej jest przetworzony tym lepiej działa! Dzięki pobudzaniu trawienia stosuje się go jako dodatek do diet odchudzających (tu głównie w postaci samych czosnkowych liści!). Wyjątkowo ceniony jest również zielarstwie i świetnie sprawdza się w przypadku przeziębień – wielu z nas określa go mianem naturalnego, szybko działającego antybiotyku. Może też z powodzenie służyć jako przyprawa – w formie siekanej lub mielonej.

Czym różni się zwykły czosnek od niedźwiedziego i dlaczego coraz częściej sięgamy właśnie po ten drugi? Warto wiedzieć, że niedźwiedzia odmiana posiada wszystkie cechy pospolitego czosnku ale zdecydowanie przewyższa go jeśli chodzi o zawartość niektórych cennych dla naszego zdrowia substancji. Ten typ czosnku nazywany jest też „cebula czarownic”, czosnkiem cygańskim lub dzikim. Sprawdzamy: czosnek niedźwiedzi…